Naujienos

nuotrauka
Grybų šventė

OI JŪS, GRYBAI GRYBAI
Mes, nubėgę į giraitę,
Prisirinkom grybų kraitę, -
Ir pamatė miško monas
Kraitėj musmires raudonas...
Jis, atkliūtinęs iš gojų,
Mums knygelę dovanojo:
- Kad pažintumėt grybus, -
Tarė monas nekalbus.


Rugsėjo 16 dieną globos namuose vyko pati rudeniškiausia tradicinė šventė - grybų šventė. Šia proga vikriausi ir akyliausi globos namų gyventojai išskubėjo į mišką, kuriame jų laukė miško gėrybės. Berinkdami pačius įvairiausius grybus šventės dalyviai išalko, todėl prisėdo prie ežero ant kalvos įrengtoje „Miško klasėje“. Pailsėję ir pasistiprinę žaidė įvairius žaidimus grybų tema ir vaišinosi meduoliniais grybukais.

nuotrauka
Raštingumo diena
Mūsų globos namuose rugsėjo 8-ąją susirinko grupelė gyventojų paminėti Tarptautinės raštingumo dienos. Rytmetį pradėjome mūsų gyventojų sukurtais eilėraščiais. Aptarėme, jog raštingu laikomas tas žmogus, kuris moka rašyti ir skaityti. Rašėme atvirukus su palinkėjimais draugui arba artimajam. Sprendėme įvairias užduotis su raidžių įrašymu. Vieniems rašyti sekėsi geriau, kitiems prasčiau, bet džiugu, kad globos namų gyventojai taip pat stengiasi išlaikyti savo raštingumo įgūdžius.
nuotrauka
Grožio diena
Rugsėjo 9-ąją su globos namų moterimis minėjome Tarptautinę grožio dieną. Kadangi grožis visada prasideda nuo šypsenos, stengėmės, kad šią dieną globotinės būtų laimingos ir iš jų veidų nedingtų šypsena. Todėl atidarėme mini grožio saloną, kuriame darėme manikiūrus, šukuosenas, o tuo metu skambėjo moteriški pašnekesiai apie grožį, išvaizdą bei eleganciją. Šioje grožio popietėje netrūko juoko, muzikos, dainų bei šypsenų.
nuotrauka
Išvyka prie ežero
Šiltą rugpjūčio 7-osios popietę išsiruošėme prie ežero. Braidžiojome ežero pakrante ir žaidėme žaidimą „Sugauk žuvelę“, kur savo jėgas išbandė stipriausi žvejai. Vėliau susėdę pavėsyje vaišinomės, šnekučiavomės ir žaidėme žaidimą „Pele, pele“.
nuotrauka
Iškyla miške
Vasariškai šiltą ir saulėtą liepos 23 dieną mūsų gyventojams surengėme smagią  iškylą netoliese globos namų esančiame miške prie ežero. O kokia iškyla be gardaus maisto! Pabūgę šią dieną pūtusio gana stipraus vėjo, kepsnius iš anksto išsikepėme globos namų virtuvėlėje. Skaniai pavalgę, žaidėme įvairius žaidimus, rinkome mėlynes, gyventojas Karolis išdrįso net išsimaudyti. Net nepastebėjome kaip atėjo laikas susirinkti daiktus, susitvarkyti iškylos vietą ir keliauti namo vakarienės.
nuotrauka
Vasaros šventė. Šokių, dainų ir žaidimų popietė

Liepos 15 d. mūsų įstaigoje vyko vasaros šventė. Ant didelio popieriaus lapo liejome vasaros spalvas – kūrėme bendrą paveikslą. Kartu su gyventojais grojome ir dainavome dainas apie vasarą, žaidėme žaidimus - balionų mūšis ir rankos taiklumas. Netikėčiausia ir linksmiausia užduotis – perduoti iš rankų į rankas išmanųjį plastiliną. Šventę vainikavo apdovanojimai, vaišės ir šokiai.

nuotrauka
Diena be plastikinių maišelių

Liepos 3-ioji paskelbta Tarptautine diena be plastikinių maišelių, skatinant atkreipti dėmesį į plastiko atliekų daromą žalą aplinkai.

Šią dieną mūsų globos namų gyventojai susirinko į popietę, kur buvo raginami bent vieną dieną per metus išsiversti be plastikinių maišelių ir vietoje jų rinktis aplinkai draugiškesnes alternatyvas. Surinkome nemažai įvairių spalvų ir dydžių plastikinių maišelių, iš kurių sugalvojome pagaminti gėles, sijoną, palaidinę. Nutarėme per rankdarbių užsiėmimus pasisiūti po medžiaginį maišelį ir nenaudoti plastikinių, kad išsaugotume švarią aplinką.

nuotrauka
Joninių šventė

Joninių naktį mes nemiegosim,
Paparčio ieškosim, šoksim, dainuosim...
Trumpiausią metų naktį po rasas braidysim,
Vainikėlius pinsim, upėje plukdysim...
Laužams suliepsnojus per juos šokinėsim,
Ligi ryto saulės su draugais sėdėsim...

Birželio 25 dieną smagiai atšventėme nuostabiausią vasaros saulėgrįžos šventę  – Jonines. Pasveikinome varduvininkus - Jonus, Janinas bei Rasas. Kartu su meno ir saviveiklos užimtumo grupe sudainavome daug dainų, smagiai pasišokome. Įteikėme varduvininkams po saldžią dovanėlę, palinkėdami laimingo ir saldaus gyvenimo. Taip pat, žaidėme įvairius, smagius žaidimus su vandeniu, kurie vėsino karštą vasaros dieną.

nuotrauka
Minėjimas "Laisvės taku"

Š. m. kovo 10 d. Veisiejų miesto Santarvės aikštėje vyko minėjimas ir tradicinis bėgimas „Laisvės taku“, skirti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.
Mūsų gyventojai taip pat pasiruošė - jie pasigamino trispalvius vėjo malūnėlius, kuriuos nešėsi į renginį. Minėjimas prasidėjo tautine giesme. Visus susirinkusius pasveikino Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, kuri kartu su jaunaisiais šauliais bei savivaldybės atstovais padėjo gėles ir žvakutes prie Nepriklausomybės paminklo. Vėliau visi susirinkusieji trispalvius malūnėlius susmeigė į žemę, taip sudėliodami Lietuvos vėliavą.

nuotrauka
Tarptautinė moters diena

Kovo 8-oji – tarptautinė moterų solidarumo diena. Šios dienos nepamiršome paminėti ir globos namuose. Globos namų moterys šią popietę rinkosi poilsio kambaryje, kur skambėjo pačios gražiausios globos namų vyrų atliekamos dainos bei eilės.  Vėliau vyrai visoms moterims įteikė po tulpės žiedelį. Popietės pabaigoje visi vaišinomės saldumynais, vyko diskoteka.

nuotrauka
Vienybės akcija, skirta Kovo 11-osios trisdešimtmečiui paminėti

Lazdijuose minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną buvo paskelbta ypatinga iniciatyva – Vienybės akcija, skirta Kovo 11-osios trisdešimtmečiui paminėti, kurios metu visas Lazdijų rajono savivaldybės seniūnijas apkeliavo trispalviams delnų antspaudams skirtas 30 metrų drobės ritinys.
Š. m. kovo 5 d. 12 val. Veisiejų bendruomenės nariai, įstaigų darbuotojai ir mūsų globos namų gyventojų grupelė popietę Veisiejų kultūros namuose pasitikome atvykusius iš Kapčiamiesčio seniūnijos svečius, kurie atvežė per seniūnijas keliaujantį drobės ritinį. Patriotinės  akcijos metu skambėjo lietuvių liaudies dainos. Akcijos dalyviai dažė savo delnus trispalvės spalvomis ir dėliojo juos ant proginės drobės. Vėliau visi vaišinomės namine duona ir gira.

nuotrauka
Kaziuko mugė Leipalingio progimnazijoje

Šių metų kovo 4 d. Veisiejų socialinių globos namų keramikos grupės gyventojai lankėmės Leipalingio progimnazijoje, kur vyko Kaziuko mugė. Gyventojus pasitiko gausus būrys mokinių su mokytojomis. Mugės svečiai apžiūrinėjo mūsų globotinių pagamintus keramikos dirbinius. Keli vaikai pasidalijo, kad nupirktus keramikos gaminius dovanos mamoms kovo 8 d. proga.

X