Naujienos

nuotrauka
Išvyka į Veisiejų regioninį parką

Šių metų rugsėjo 16 d. 10 val. globos namų gyventojai lankėsi Veisiejų regioniniame parke. Šią dieną buvo minima Europos paveldo diena. Ta proga regioninio parko darbuotojos  pravedė nemokamą ekskursiją  ir apdovanojo globos namų gyventojus lankstinukais, tušinukais ir balionais. Aplankę rūsiuose eksponuojamą samanų parodą gyventojai rinkosi Veisiejų parko liepų alėjoje. Pasivaikščiodami su globos namų darbuotojomis susipažino su parke augančiais medžiais, jų rūšimis.  Aktyviai medžių pavadinimus ir jų rūšis pristatinėjo buvęs miškininkas Algirdas Bagdonas. Surinkę įvairių medžių nukritusius lapus gyventojai sukūrė dekoraciją, kuri papuošė globos namų valgyklos sieną.

nuotrauka
Mergina, kurios gabumai stebina: meilė daro stebuklus net valdiškose įstaigose

Tai – apie merginą, kurios gyvenimas kitoks nei daugelio iš mūsų: nepaisant to, ji geba savo stipriąsias puses realizuoti taip, kad stebina net daug mačiusiuosius.

Visą straipsnį galite rasti čia: Mergina, kurios gabumai stebina: meilė daro stebuklus net valdiškose įstaigose

nuotrauka
Agronomo diena

Šių metų liepos 15 d. 10 val. globos namų gyventojai, lydimi darbuotojų, išėjo į laukus ir pievas. Šią dieną buvo paminėta agronomo diena. Gyventojai susipažino su augalais spėdami jų pavadinimus, išklausė edukaciją apie jų panaudojimą maisto, vaistų gamyboje. Kiekvienas gyventojas turėjo surinkti puokštę iš jam gražiausių lauko augalų. Buvo pristatytos įvairios javų rūšys, kam jos naudojamos. Kelionės pabaigoje buvo apžiūrėti aptvaruose laikomi  mėsiniai galvijai.  Gyventojams trumpai papasakota apie galavėjų ir angusų veislių galvijus bei jų auginimą.

nuotrauka
Tarptautinė žvejų diena

Šių metų birželio 28 d. 9 val. Veisiejų socialinės globos namų gyventojai kartu su darbuotojais  išvyko į Saulėtekio kempingą. Šią dieną buvo paminėta žvejo diena. Kempinge gyventojai galėjo išbandyti plaukimą irklentėmis bei keturviečiais vandens dviračiais. Žvejai  nuo liepto pagavo ne vieną žuvį, kurias iš karto paleido į Snaigyno ežerą. Prisėdus jaukioje pavėsinėje dainuodami  gyventojai vaišinosi ledais ir vaisvandeniais. Visi norintys gyventojai lydimi darbuotojų išsimaudė Snaigyno ežere ir prieš pietus grįžo namo.

nuotrauka
Joninių šventė

Joninių šventė

Joninės, Joninės – tai šventė linksma,

Trumpiausią naktelę palydi daina.

Jau dega, jau dega Joninių laužai,

Jau skleidžias, jau skleidžias paparčio žiedai.

 

Šių metų birželio 22 d. šiais suskambusiais dainos žodžiais pradėjome Joninių šventę, kurios metu pagerbėme varduvininkus. Šį kartą tai padaryti mums į pagalbą  atvyko Veisiejų kultūros namų liaudiškos muzikos kapela „Veisieja“. Šventė buvo turtinga varduvininkais: 7 Jonai, 2 Rasos ir 1 Janė. Juos visus apdovanojome prisegant puokšteles  su ąžuolo lapais , o moterims – uždedant vainikėlius iš lauko gėlių, kuriuos paruošė gyventojai  kartu su darbuotojais. Visi kartu šokome, dainavome, žaidėme žaidimus. Tai viena iš galimybių pabūti bendrystėje.

nuotrauka
Išvyka į Druskininkus

Birželio 15 dieną lankėmės Drukininkų rezistencijos ir tremties muziejuje, kuris įkurtas buvusių tremtinių ir politinių kalinių pastangomis. Gyventojai turėjo galimybę apžiūrėti muziejuje nuolat veikiančias tris ekspozicijas, kurios vaizduoja tremtį, 1944-1953 m. Lietuvos  pasipriešinimą okupacijai, partizanų kovas bei moterų dalyvavimą šiuose įvykiuose. Vėliau aplankėme kitus lankytinus Druskininkų objektus, tokius kaip Druskininkų muzikinis fontanas, Grožio šaltinis, M.K. Čiurlionio paminklas, Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia, Druskininkų Dievo Motinos ikonos „Visų liūdinčiųjų Džiaugsmas“ cerkvė.

nuotrauka
Prevencinė akcija „Žinojimas saugo“

2022 m. birželio 09 d. mūsų globos namuose buvo vykdyta prevencinė akcija ,,Žinojimas Saugo“, kurios metu globos namų darbuotojai buvo supažindinti su pagrindiniais Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių reikalavimais eksploatuojamiems pastatams, pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis, evakuacijos iš pastatų principais. Pristatyta Lietuvos pasirengimo ekstremalioms situacijoms interneto svetainė lt72.lt, aptarta aktuali informacija apie gresiančius pavojus šalyje, priemonės ir veiksmai kaip minėtų pavojų išvengti ar sušvelninti jų pasekmes bei rekomenduojami apsaugojamieji veiksmai prieš nelaimę ir jai įvykus. Buvo demonstruojamas išvykimo krepšys, diskusijų metu atsakyta į darbuotojams rūpimus klausimus gaisrinės saugos temomis.

Veisiejų socialinės globos namuose darbuotojai ir gyventojai praktiškai išbandė gesinimą pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis - ugnies gesintuvais. Pasibaigus prevencinei akcijai buvo atlikta evakuacijos pratybos Veisiejų socialinės globos namuose imituojant gaisrą, atjungiant elektros energiją, išbandant vidaus gaisrinį vandentiekį.

Prevencinėje akcijoje dalyvavo 78 Veisiejų socialinės globos namų darbuotojai. Evakuacijos metu buvo evakuota 136 socialinės globos namų gyventojai ir 30 darbuotojų.

nuotrauka
Išvyka į Veisiejų miestelį

Paskutinę gegužės dieną globos namų gyventojų grupelė vyko pasižvalgyti po Veisiejų miestelio lankytinas vietas. Pirmiausiai apsilankėme Veisiejų krašto muziejuje, kuriame eksponuojama tarpukario Lietuvos gėrimų butelių ir etikečių paroda. Muziejaus l. e. p. vyr. muziejininkė Monika Sadauskaitė supažindino su seniausiais ir įdomiausiais buteliais ir etiketėmis. Apžiūrėję parodą vykome prie Veisiejų apžvalgos bokšto. Pasigrožėjome nuostabiais Veisiejų apylinkių vaizdais iš aukštai. Mūsų trumpos išvykos pabaigoje aplankėme skulptūrų parką „Vaikystės sodas“.

nuotrauka
Švariname mišką

Gegužės 21 dieną Veisiejų socialinės globos namų gyventojai buvo pakviesti dalyvauti projekte „Miško kuopa“. Miško valymas nuo teršėjų paliktų šiukšlių – kasdieninis miškininkų darbas, kurį vykdo ištisus metus. Kasmet miškuose surenkama apie 1000 tonų įvairių atliekų. Mūsų gyventojai kartu su girininkais rinko šiukšles Ančios paežere. Po sėkmingos misijos vaišinosi limonadu ir sausainiais.

nuotrauka
Gyventojos J. Karaliūtės dėlionių paroda

Negalia – tai dar nėra rodiklis, kad žmogus negali būti talentingas ar gabus. Tai įrodo mūsų globos namų gyventojos Justės Karaliūtės dėlionės darbų paroda. Jauna mergina, su užsidegimu dėlioja net pačias sudėtingiausias dėliones, kurios susideda jos miklių pirštų pagalba žaibišku greičiu.

nuotrauka
Atvelykis

Balandžio 21 dieną šventėme Atvelykį. Šios šventės proga užimtumo specialistė Renata Valukonienė kartu su gyventojais parengė muzikinę programą, kurios metu suvaidino pasaką „Zuikio margučiai“. Toliau gyventojus sveikino dainomis ir eilėmis. Dainas atliko Algis Vaitonis ir Justė Karaliūtė. Muzikinius kūrinius atliko Dalia Jurčiukonytė ir Raimundas Damašauskas. Savo kūrybos eiles skaitė Angelė Barysienė ir Vincas Trunca.

nuotrauka
Šv. Velykos

Šventos Velykos – pati gražiausia pavasario prisikėlimo šventė. Mūsų gyventojai stropiai ruošėsi šiai šventei margindami kiaušinius bei kurdami dekoracijas. Antrą Šv. Velykų dieną visi kartu ridenome margučius ir vaišinomės saldėsiais.

Ankstesnis 1 2 3 ... 8 Sekantis
X